BARDAĞIN BOŞ TARAFI…..(Derleme)

özel okulların %99'unda görülen rezalettir.
hiçbir özel okul, öğretmenlere ödenen eğitim-öğretim tazminatı (kırtasiye masrafı) denen parayı öğretmenine vermez. genelde kitabına uydurmak için maaşın içinde gösterir. maya koleji tecrübesizlik yapmış. doğa koleji'ni veya bilfen'i örnek alsalar böyle olmazdı. parayı maaşın içinde göster, hooop otur üstüne.( ekşi sözlük )

sadece eğitim kurumlarında değil her sektörde görülen rezalettir. özellikle asgari ücret 1300 liraya yükselince, çakal patronlar işçilerin banka kartlarına el koyup maaşı kendileri çekiyor ve bankaya yatırdığı 1300 liranın bir kısmına el koyup geri kalanını işçisine elden veriyor. şikayet etsen yaptırım yok çünkü hükümet buna çanak tutuyor. ben işçime tam maaş verip tam sgk yatırıyorum ve çakallık yapan firmalara göre daha fazla giderim oluyor, dolayısıyla ürünümü daha fazla bir rakama satmak durumunda kalıyorum. sonra da bu çakal firmalarla rekabet edemiyorum. ( ekşi sözlük )

teklifimdir. bütün yeni mezunlar vatandaşlıktan dahi atılsın. gönderilsin yurt dışına. onların ülkede ne işi var ki. belki bişeyler öğrenir gelirler. çünkü onlar daha konuşmasını bile bilmezler. onlar senelerce eğitim almamıştır çünkü. hep yan gelip yatmışlardır. hatta dövün yeni mezunları ! neden yeni mezunsun diye. gördüğünüz yerde ihbar edin yaşamasın onlar, ne de olsa her gittikleri yerde istenmeyen insanlar onlar. hatta bu yeni sistemde suç sayılsın "yeni mezun olmak" . ( ekşi sözlük ) 

bu aralar mide bulantısı yaşıyorum dedim bir ilaç yazdırayım gittim doktora dramamine yazdırdım. eczaneye gittim 15 tl dedi, ödedim. bu arada yanda suriyeli vatandaş bir torba ilaca hiçbir şey ödememişti. sonra nette ilaca baktım 1 tl 35 kuruş fiyatı. bunu yazdırmadan alsan ödeyeceğin rakam. yalnız muhteşem sağlık sistemimiz artık çoğu ilacı reçetesiz de vermiyor mesela artık hiçbir antibiyotik alamıyorsunuz, alırsanız da 10 tl olana 40 tl ödüyorsunuz. ha bir de maaşımdan her ay 200 300 tl sağlık güvencesi kesiliyor ama ben 1 tl ilaç alırken doktor muayene ücreti, ilaç %20 si falan filan verip o ilaca 15 tl ödüyorum sonra sağlıkta çağ atlıyorum. bu arada bizim maaşlardan kesilenlerle de suriyeli kardeşlerim de rahat rahat sağlık ihtiyacını gideriyor. teşekkürler akepe. ( ekşi sözlük ) 

 659 sayılı KHK ile DENETİM HİZMETİ yürüten Kontrolör ve Denetmenlerin HUKUKİ STATÜ ve İDARİ BAĞLILIKLARI idari kademede alt seviyelere çekilerek "DENETİM FONKSİYONU" sıfıra indirgenmiş ve görev fiilen yapılamaz bir hale getirilmiştir.(Muhasebat Kontrolörleri Derneği)

Kanun Tasarısında ise, Hukukçulardan başka kişilerin de arabulucu olabileceğine dair düzenlemeler vardır.

Tasarı Yasalaşırsa, Devlet Tazminat, Alacak davaları gibi özel hukuktan kaynaklanan davalardan elini çekecektir. Bu adaletin özelleştirildiği anlamına gelmektedir.(memurlar.net)25 Nisan 2017

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !